Nawigacja

Aktualności

Nowy projekt ustawodawstwa antyterrorystycznego we Francji

Po serii  ubiegłorocznych aktów terroru we Francji oraz niedawnym zamachu na policjantkę w kwietniu br., rząd  francuski zapowiedział w ostatnim czasie zaostrzenie przepisów w walce z terroryzmem. Nowe regulacje mają ułatwiać służbom bardziej skuteczne infiltrowanie aktywności ekstremistów na portalach internetowych oraz przeprowadzanie przeszukań pomieszczeń.

Struktury bezpieczeństwa uzyskają dzięki temu narzędzia do śledzenia aktywności  ekstremistycznej online, co w perspektywie ułatwi identyfikację oraz zabezpieczenie „cyfrowych śladów" zagrażającej bezpieczeństwu państwa ich działalności.

Rozszerzenie uprawnień organów systemu antyterrorystycznego jest następstwem obserwowanej praktyki, w której ekstremiści coraz częściej odstępują od komunikacji telefonicznej na rzecz szerszego korzystania z połączeń internetowych, w tym komunikatorów i portali internetowych, których wysoki poziom zabezpieczeń jest wyzwaniem z punktu widzenia działań śledczych.

Projekt ustawy przewiduje również możliwość ograniczenia na dwa lata swobody przemieszczania się osób skazanych za terroryzm, po odbyciu przez nie wyroku.

Więcej informacji na: https://www.nau.ch/news/europa/frankreichs-regierung-berat-uber-hartere-anti-terror-gesetzgebung-65915301

Opcje strony

do góry