Nawigacja

Aktualności

INTERPOL przeciwko cyberprzestępcom

Sekretarz Generalny INTERPOLu Jürgen Stock wezwał agencje policyjne na całym świecie do utworzenia globalnej koalicji w celu zapobieżenia potencjalnemu rozszerzeniu złośliwego oprogramowania ransomware.

Sekretarz Generalny stwierdził, iż aby skutecznie zapobiegać działaniom oprogramowania ransomware należy przyjąć taką samą międzynarodową współpracę, jaka jest wykorzystywana do zwalczania terroryzmu, handlu ludźmi lub mafii.

Wezwanie do zwiększenia współpracy przeciwko oprogramowaniu ransomware zostało wystosowane w obliczu jego wykładniczego wzrostu w szerszym ekosystemie cyberprzestępczości, w którym przestępcy zmieniają swój model działania w kierunku dostarczania oprogramowania ransomware jako usługi.

Badania przeprowadzonych ataków przy użyciu oprogramowania ransomware na infrastrukturę krytyczną na całym świecie w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykazały, że przestępcy zarobili w 2020 r. 350 milionów dolarów z płatności ransomware, co stanowi wzrost o 311% w ciągu jednego roku.

Źródło: https://www.interpol.int/News-and-Events/News/2021/Immediate-action-required-to-avoid-Ransomware-pandemic-INTERPOL

Opcje strony

do góry