Nawigacja

Aktualności

11 września 2021 r. w 20 rocznicę zamachów na USA – czy świat jest już bezpieczny?

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW za pośrednictwem m.in. szkoleń online kształtuje kulturę bezpieczeństwa poprzez budowanie świadomości antyterrorystycznej w społeczeństwie.

11 września 2001 r. Al-Kaida przeprowadziła serię zamachów terrorystycznych, które zmieniły na zawsze rzeczywistość. Potrzeba ochrony ludności oraz wdrożenia środków prewencyjnych stała się priorytetem w działalności rządów na całym świecie.  Przez ostatnie 20 lat wzmocniono globalne i krajowe systemy bezpieczeństwa.

Strategia i metody działania realizowane przez ugrupowania terrorystyczne ewoluowały za pomocą nowych form finansowania ich działania jak również poprzez kolportaż oraz propagowanie materiałów za pośrednictwem kanałów wykorzystujących technologie internetowe i mobilne. Nowe zagrożenia rozwinęły się w kierunku asymetrycznym oraz hybrydowym.

Podejmowanie współpracy oraz efektywnych działań na szczeblu międzynarodowym (m.in. NATO, UN, OBWE, Europol, Eurojust) oraz krajowym jak również dążenie do utrzymania mechanizmu prewencji opartego na „partnerstwie prywatno-publicznym” przyczyniło się w znaczącym stopniu do budowania świadomości antyterrorystycznej wśród obywateli naszego kraju.

CPT ABW opracowuje programy oraz przeprowadza szkolenia, jak również współpracuje z instytucjami międzynarodowymi dążąc do podniesienia świadomości społeczeństwa i poprawy bezpieczeństwa postaw w zakresie zagrożeń terrorystycznych, asymetrycznych i hybrydowych.

 

Więcej:

Opcje strony

do góry