Nawigacja

Aktualności

Ceremonia 18. Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Terroryzmu

Dnia 11 marca 2022 roku Komisja Europejska wraz z grupą roboczą RAN Practitioners Victims of Terrorism zorganizuje 18. edycję Dnia Pamięci Ofiar Terroryzmu, wydarzenia upamiętniającego ofiary zamachów terrorystycznych.

Coroczne wydarzenie zostało ustanowione w następstwie zamachów bombowych w Madrycie z dnia 11 marca 2004 roku, ale służy pamięci o ofiarach i ocalonych ze wszystkich ataków, które miały miejsce w Europie od tego czasu oraz europejskich ofiarach i ocalonych z ataków spoza Europy.

Ofiary ataków terrorystycznych często przez całe życie zmagają się z ich skutkami. Wiele z nich nie potrafi wrócić do normalności, czują się opuszczeni przez społeczeństwo. Wydarzenie ma na celu nie tylko danie możliwości ofiarom podzielenia się swoimi doświadczeniami i opowiedzenie historii, ale przede wszystkim okazanie wsparcia oraz pokazanie że nie są sami.

Europejski Dzień Pamięci o Ofiarach Terroryzmu przypomina o konieczności kontynuowania działań przeciwko ekstremizmowi i terroryzmowi, a także podnoszsenia świadomości antyterrorystycznej w społeczeństwie.

 

https://ec.europa.eu/home-affairs/events/ceremony-18th-european-remembrance-day-victims-terrorism_en

Opcje strony

do góry