Nawigacja

Wydarzenia

Spotkanie międzynarodowe – Ateny (Grecja)

W dniach 3 - 5 lutego 2020 roku w Atenach (Grecja) Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW wraz z chorwacką służbą specjalną SOA zorganizowało konsultacje z greckimi partnerami, w tym m.in. instytucjami ds. egzekwowania prawa (Policja)

W czasie spotkania omówiono rolę ww. służb i instytucji w systemie bezpieczeństwa państwa ze szczególnym uwzględnieniem działań prewencyjnych oraz antyterrorystycznych, także w kontekście niekontrolowanych ruchów migracyjnych.

Polska delegacja zaprezentowała rolę CPT ABW w przeciwdziałaniu terroryzmowi i brutalnemu ekstremizmowi oraz niedawno zainicjowaną w Polsce kampanię społeczną „4U!” na rzecz usprawnienia społecznej reakcji na zdarzenie o charakterze terrorystycznym.

 

Spotkanie zostało współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu „Podnoszenie kompetencji służb bezpieczeństwa państwa, pracowników administracji publicznej i ośrodków naukowo-badawczych oraz rozwój ich współpracy w obszarze bezpieczeństwa narodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Opcje strony

Powiązane informacje

do góry