Nawigacja

Wydarzenia

CPT ABW wspólnie z ULC wzięło udział w webinarze ECAC

W dniu 23 czerwca 2021 r.  reprezentanci CPT ABW uczestniczyli w webinarze zorganizowanym przez Europejską Konferencję Lotnictwa Cywilnego ECAC we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Wydarzenie poświęcone było Polsce, a jego tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym oraz przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym. Celem spotkania, było m.in. dostarczenie informacji o promowanych na arenie europejskiej dobrych praktykach w zakresie sposobów przeciwdziałania zdarzeniom o charakterze terrorystycznym oraz budowie szeroko rozumianej Kultury Bezpieczeństwa (security culture) w lotnictwie cywilnym.

Uczestnictwo ABW w spotkaniu online związane było z realizacją kampanii ukierunkowanej na wzmocnienie i podnoszenie bezpieczeństwa i świadomości m.in. w polskich podmiotach, a także stanowi kontynuację i zacieśnienie relacji w zakresie nawiązanej kooperacji pomiędzy ABW a ULC.

 

Więcej informacji: https://ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/5663-szkolenie-ecac-na-temat-zagrozen-wewnetrznych-w-lotnictwie-cywilnym

Opcje strony

do góry