Nawigacja

Wydarzenia

Szkolenie CPT ABW dla BBN

W dniach 13-14.12.2021 r. funkcjonariusze Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW przeprowadzili szkolenie z zakresu prewencji terrorystycznej dla pracowników Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Podczas szkolenia eksperci CPT ABW omówili typologię zagrożeń terrorystycznych w RP oraz przedstawili rekomendowane sposoby zachowania się w przypadku wystąpienia różnego rodzaju incydentów o charakterze terrorystycznym.

W dalszej kolejności zaprezentowano metody uzyskiwania informacji przez potencjalnych sprawców zamachów terrorystycznych oraz przedstawiono sposoby niwelowania tego rodzaju zagrożeń. Poruszono również kwestie związane ze zjawiskiem radykalizacji postaw, zagrożeniami, które może stanowić tak zwany insider, oraz zwrócono uwagę na kwestie zabezpieczeń technicznych obiektów na wypadek zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Współpraca CPT ABW z BBN, odgrywającego istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, stanowi kontynuację misji CPT ABW, która służy podnoszeniu świadomości antyterrorystycznej wśród funkcjonariuszy służb i pracowników administracji publicznej, a także pracowników spółek skarbu państwa, organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. Jej celem jest budowanie kultury bezpieczeństwa i odporności na różnego rodzaju zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

Opcje strony

do góry