Nawigacja

Wydarzenia

Szkolenie CPT ABW dla przedstawicieli Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

W dniu 20 czerwca bieżącego roku eksperci CPT ABW przeprowadził szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania radykalizacji prowadzącej do terroryzmu wraz z elementami komunikacji kryzysowej w prewencji terrorystycznej.

Podczas spotkania omówiono czynniki wpływające na proces radykalizacji oraz zachowania osób, które mogą wskazywać na akceptację bądź chęć użycia przemocy w celach politycznych, ideologicznych, religijnych lub osobistych. Wyjaśniono w jaki sposób można próbować rozpoznać czy dana osoba radykalizuje się w kierunku terroryzmu lub brutalnego ekstremizmu i w jaki sposób należy reagować w takiej sytuacji.

Pod dyskusję poddano również kwestie związane z prowadzeniem skutecznej komunikacji kryzysowej w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Eksperci Centrum opowiedzieli również o funkcjonowaniu propagandy terrorystycznej i ekstremistycznej oraz zasadach komunikacji strategicznej mającej niwelować zagrożenia informacyjne i propagandowe ze strony terrorystów.

Opcje strony

do góry