Nawigacja

Wydarzenia

Kolejny etap ćwiczeń ABW dot. ekstremistycznej eksploatacji dronów

W dniu 28 września br. Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW wraz Biurem Badań Kryminalistycznych ABW oraz ekspertami Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia zorganizowało na poligonie w Zielonce pod Warszawą kolejne ćwiczenia z zakresu złośliwego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych (bsp). 

Wydarzenie stanowiło kontynuację ćwiczeń mających na celu zbadanie podatności przestrzeni publicznej i obiektów infrastruktury publicznej na ataki z wykorzystaniem dronów. Sprawdzono w jaki sposób komercyjne bezzałogowe statki powietrzne mogą zostać dostosowane do przenoszenia niebezpiecznych urządzeń i substancji oraz jakie zagrożenie mogą stanowić dla obiektów nieposiadających odpowiednich środków detekcji i neutralizacji.

Ćwiczenia były elementem działań realizowanych przez ABW od 2021 r., w ramach których przeprowadzane są ćwiczenia i testy podatności dotyczące zagrożeń związanych z ekstremistycznym wykorzystaniem improwizowanych urządzeń wybuchowych oraz środków CBRN.

O poprzednim wydarzeniu z tej serii można przeczytać pod adresem: https://tpcoe.gov.pl/cpt/wydarzenia/2083,Cwiczenia-ABW-dot-ekstremistycznej-eksploatacji-dronow.html

Opcje strony

do góry